suriye=katliam

Suriyede katliam ve İşkence !

Nis 27, 2012
Comments off
1.196 Views
Muhaliflerin kalelerinden Hama’nın güneyinde Maşa El-Tayyar ‘da  meydana gelen patlamada 70 kişi öldü.  Muhalifler patlamaya, ordunun top ateşi veya Scud füzesinin sebep olduğunu açıkladı. Esed rejimi ise patlamanın, ‘silahlı terörist grupların’ bomba imali sırasında meydana geldiğini duyurdu.
( Aynı Yalanı Baba Hafız Esed, 40bin kişinin katledildiği hamada ki katliamda söylemişti!!!)

Uzmanlar, patlamanın sorumlusu kim olursa olsun bunun, BM ve Arap Birliği özel temsilcisi Kofi Annan’ın altı maddelik barış planına bir darbe olduğunu belirtiyor. Esed’in babası Hafız Esed’in 1982’de bombardımana tutarak binlerce kişiyi katlettiği Hama, muhalifler için hassas bir şehir. İki gün önce BM Güvenlik Konseyi’ni bilgilendiren Kofi Annan, Esed rejiminin şehirlerdeki tanklarını ve askerlerini çekme vaadini yerine getirmediğini rapor etmişti. Konseyin daimi üyesi Fransa, BM Güvenlik Konseyi’nin artık Suriye’ye karşı güç kullanma seçeneğini değerlendirmesi gerektiğini belirtmişti.

SURİYELİ MÜSLÜMANI CANLI CANLI GÖMDÜLER

DİĞERİNİ SOKAKTA ARABA ARKASINDA SÜRÜKLEDİLER ...

Dün Hama dışında başkent Şam, Deyr Ez Zor, Humus ve Halep’teki operasyonlar ve çatışmalarda da en az 10 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Şam’ın en önemli muhalif semtlerinden Duma’ya, BM heyetinin ayrılmasından sonra ağır silahlarla operasyon düzenlendiği, can kaygısı sebebiyle birçok ailenin bölgeyi terk ettiği ifade edildi. Muhalif Suriye Devrim Konseyi de Esed yönetiminin temizlik görevlileri ve diğer kamu çalışanlarını Şebbiha milisi olarak kullandığını ileri sürdü. Konseyden yapılan açıklamada, bu sebeple özellikle muhaliflerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde temizlik hizmetinin verilmediği, yönetimin bu yolla muhalifleri cezalandırmak istediği kaydedildi. Çöplerin toplanmaması nedeniyle oluşan çevre kirliliğinin, salgın hastalıklara yol açmasından endişe ediliyor. Muhalifler internetteki paylaşım sitelerine Esed’e bağlı askerlerin, televizyonlara haber gönderdiği ileri sürülen bir kişiyi canlı canlı gömdüklerinin görüldüğü bir video yükledi. Videoda başına kadar gömülü olan Suriyelinin, üzerine kürekle toprak atılırken şehadet getirdiği, bir subayın ise Esed’e iman etmesini emrettiği görülüyor. Bir dakikalık görüntü, Suriyeli aktivistin başının toprak ve taşlarla tamamen gömülmesi ve bir süre sonra ise sesinin kesilmesi ile son buluyor. Bu arada eski Suriye Başbakanı Maruf el Devalibi’nin oğlu Nevfel, Suriyeli muhaliflere destek vermek ve uluslararası askerî müdahaleyi teşvik etmek için bir sürgün hükümeti kurmak istediğini duyruldu. Nevfel el Devalibi, bazı ülkeler tarafından desteklenen muhalif Suriye Milli Konseyi’nin hiçbir şeyi başaramadığını ve ‘suni’ bir yapı olduğunu ileri sürdü. Suriye Milli Konseyi’nden Besma Kodmani ise muhalefetin görüş birliğine varmak ve ortak hedefler konusunda mutabakat sağlamak üzere 16 ve 17 Mayıs tarihlerinde Kahire’de toplanacağını açıkladı.

 

Göya göz dağı vermek için zevkle işkence yapıyorlar. Bilmiyorlar ki İntikam alıcıların en büyüğü ALLAH’dır. (celle celaluhu) Ya Rabbi Sana sığındık … Ancak senden intikam için dileniriz.

Comments are closed.