HAYDAR-BAS-50x50

Şii Haydar BAŞ İlk 3 Halifeye Gasbcı Diyor !

Ara 21, 2010
Comments off
5.339 Views

Haydar Baş, ilk üç halifeye gaspçı mı diyor?
ilk üç halifeye sebbedenleri uzaklarda ve Şia nezdinde aramasına gerek yok; Ehl-i Sünnet etiketiyle aramızda dolaşan niceleri de aynı işi mahȃretle (!) yapıyorlar.

Haydar Baş’ın Gadir-i Humm olayının yıldönümü münasebetiyle yaptığı bir konuşmada, güya Efendimiz’in (aleyhissalȃtuvesselȃm) adı anılan mevkide hilȃfetin Hz. Ali’den (k.v) başkasına haram olduğunu söylediğini iddia etmesini nereye koyacağız?
Ehl-i Sünnet ȃlimlerce asırlar önce cevabı verilmiş ve Şiȋ mahfiller dışında hiç itibar görmeyen bu yaklaşımı, Ehl-i Sünnet diye ortalarda dolanan birinin sahiplenmesinin, ucuz popülizm dışında bir izahı var mıdır? Videoya ulaşmak isteyenler için YAZININ DEVAMINA KOYDUK !!!

Baş’a bir sorumuz olacak ?:

İddia ettiğiniz gibi Efendimiz (aleyhissalȃtuvesselȃm), Gadir Humm nam mevkide, kendisinden sonra Hz. Ali’nin (k.v) halife olduğunu bu kadar sarahatle ifade etmişse, bu durumda ilk üç halifenin, bu vazifeyi –yüzbin defa hȃşȃ- ‘gasp yoluyla ele geçirdiği’ zorunlu sonucuna ulaşılıyor.

Bunu mu demek istiyorsunuz?

Değilse bu ne aymazlık!?

Kulağımıza küpe olsun Selefe tȃn’u teşnȋ moda şimdilerde…
Bize din öğretme iddiasıyla arz-ı endȃm edenlerin kayda değer bir kısmı, çok sinsi bir tahrif ve tahribin mümessilliğine soyunmuş durumdalar…

Şimdiye kadar gelenlerin bu dini yanlış anladıkları, doğruyu bir tek kendilerinin bildiği türünden neye istinȃd ettirdiklerini bilmediğimiz temelsiz bir tezleri var.

Mezheplere saldıranlar, tekfiri meslek edinenler, ‘saray ulemȃsı’ terkibiyle öncekilere sataşanlar, sahabeye sebbedenler, zihninini moderniteye rehin verenler ve daha niceleri…

Çokları hak yolda gidiyorum diyerek bunların peşine takılmış durumda…

Hemen hepsi de önünde yürüyen zȃtȃ kutbü’l aktab, asrın imamı, çağın bilmemneyi muȃmelesi yapıyor. Ama kimse İtikad yönüne bakamıyor. Sanki gözleri kör , kulakları işitmez, akıllarından yoksun olmuşlar..

Pişdarları, önderleri olmasa bu din sahipsiz kalacakmış türünden bir anlayışları var. İşte bu yüzden en çok şimdi BİD’AT EHLİ şahıslara bağlanıp, onlara kilitlenmek tehlikeli… Hemde ne tehlike … İman Tehlikesi !!!

Ne mi yapacağız:

Bizi dört mezhep imamının çağırdığı yolun dışına davet edenlere kulak asmayacağız. Yeni yollar icȃd edenlere sırtımızı döneceğiz. Ehl-i Sünnet ȃlimlerinin bir şehrah hȃline getirdikleri o geniş caddeden bir an olsun ayrılmayacağız.

VE BUNUN İÇİN ALLAHIMIZA SÖZ VERECEĞİZ…

İŞTE SAPIK GÖRÜŞ ….

VEYA

GADİR-İ HUM MESELESİ

5 Comments

 1. efendim çalışmalarını takdir ediyorum lakin haydar hoca hakkındaki eleştirilerinizin sebebini ilmi delillrle anlatmamışsınız, kısa yolu tercih ederek ret etmeyi tercih etmişsiniz, haydar baş beyin sunduğu kaynakları kuran ve sünnet ölçüsünde cürütürseniz,daha iyi olmazmı. birde 4 mesep imamını tanıyacağız başkasını ret edeceğiz diyorsunuz, siz4 mesebin imamlarının zamanında olsay dınız ozamanda başka adresimi söyleyecektiniz., niçinmi 4 mesep imamı peygambermi o imalarımızın kaynağı kuran ve sünnet değilmi, yani demek istediğim haydar hoca yanlış söylüyorsa kuran ve sünnet ölçüsünde onu çürütün, lütfen, yoksa sizin eleştirmiş olduğunuz kişilerden bir farkınız kalmaz, saygılar efendim.

 2. GADİR-İ HUM MESELESİ HAKKINDAKİ REDDİYEYİ BU LİNKTE VERDİK.

  http://www.sapitanlar.com/index.php/gadir-i-hum-hutbesi-nedir-ne-degildir/

 3. SAHTE PROFESÖR; 1995 yılında, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik ve Profesörlük ünvanlarının hepsini Azerbaycan Bakü Devlet Ünv’nden aldı (Bütün bunları kaç USD’ ye satın aldığı, bu kariyeri elde etmek için Azerbaycan’ da ne kadar ikamet ettiği bilinmiyor ???)

  EVLENMESİNİN SINIRI OLMADI; İlk evliliğini 1969’ da yaptı. Daha sonra kaç kızla evlendiği, kaç tanesini boşadığı ve bütün evliliklerinden toplam kaç çocuğu olduğu tam olarak bilinmemektedir.

  SAHTE ŞEYH; Kadiri şeyhi Hayri Baba’ nın 1979’da vefatından sonra, 12 Eylül 1980 Harekatının akabinde Kadiri Tarikatı’ndan şeyhliğini ilan eden 8 kişiden biri oldu. 1979’ da Kadiri şeyhi Hayri Baba vefat eder. Kendisine bağlı gençleri cenaze evine gönderir. Bu gençler şeyhin cenazesini gasp edip Haydar Baş’ın evine, Trabzon Akçaabat’a getirirler. O da şeyhinin cesedini evinin yakınlarında bir yere defnettirir. Bunu da eski şeyhin, şeyhliği kendisine bırakmış olduğunun delili gösterir.
  http://kasiye.blogspot.com/

 4. selami kardeş prof dr haydar baş hakkında tamamen dedikoduları yazmışsın iftira günahına girmişsin Allah cc seni affetsın bak sana doğruları söyliyeyim sayın haydar baş kayseri ilahiyat fakültesini bitirince 8 sene lise ögretmenliği yaptı yani üniversiteye ara verdi sonradan kariyerine devam kararı aldı, Türkiye de imkan verilmeyince yurt dışına müracaat etti azerbeycan bakü devlet üni kabul edi
  nce orada doktora ve prof ünvanını aldı 10 senede aynı üniversitede prof ünvanı ile hoca lık ve kürsü başkanlığı yaptı, yani senin anlayacagın kendısı egıtımcıdır para ile unvan satın alıp türkıyede onu kullanmadı azerilerde aptal degıl unvan sattıkları kışıye ogrencilerini emanet etmezlerdi.ailesine gelince ,müslümanın aile hayatı nezamandır başkasının mevzusu olmaya başladı,senin aileni ben araştırıp doğrusu ile medya da gündem etsem rahatsız olmazmısın?bir müslüman kimi örnek almalı peygamber efendimizi s.a.v. değilmi onun hayatını hiçmi okumadın?gelelim haydar baş ın manevi lideri sayın Hayri Babanın mezarının yerine;doğrudur yeri akçaabatta Haydar baş ın yaptırttığı cami nin yanı başında defnedilmiştir bendenizde ziyaret edip ruhuna dualar okudum,eger Hayri Baba nın hanımı ve oğlu rıza göztermeselerdi kim kimin cenazesi gaspedebilir Türkiye bir hukuk devleti değilmi?sonra Hayri baba ailesi herdefasında babalarını ziyaret ettikten sonra haydar baş hoca nın evinde gunlerce misafir olurlarmı?dogruları bilin

 5. SELAMİ! bu kadar bodoslama iftira etmek münafık ahlakıdır.bu cümleler basma kalıp münafık grubun cümleleri.yazık size ne için uğraşıyorsunuz??cehaletinizden aldığınız cesaretle saldırıyorsunuz.bu dünyada kimse sonsuza kadar kalmayacak.son nefesini imanla verebilmek için ALLAHın,Peygamberin ve Ehli Beytin tarafında olan insanlarla alıp veremediğin ne???çok yazık ki iftiralarınız yezİTin iftiralarınız benziyor