necatcamurcu

Kenan Çamurcu’dan Çamurlar !!!

May 16, 2012
Comments off
2.507 Views

İrancılık ve Şia söylemleri ile bilinen yazar Kenan Çamurcu Başbakan Erdoğan’ı 2005 yılında suikast sonucu öldürülen Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri’ye benzetti.

 

Sosyal paylaşım sitesi twitter’de Gazeteci Rasih Yılmaz ile seviyesiz bir üslup ile tartışmaya giren Çamurcu, önce Fethullah Gülen cemaatine ardından da Başbakan Erdoğan’a ağır ithamlarda bulundu.

Hararetli geçen twitter tartışmasında Kenan Çamurcu’nun attığı twitler şöyle;

Erdoğan’a Suriye krizini anlattığım bir yıl boyunca Hariri’yi emsal gösterdim. Onun durumuna düşmek istemiyorsa barış yoluna girmeli.

Rasih Yılmaz tarafından retweetlendi

Gülencilik aleyhimizde ne iftira, yalan, tezvirat yaparsa yapsın beyhudedir. Yarattıkları fitneyi Allah her defasında başlarına geçiriyor.

Rasih Yılmaz tarafından retweetlendi

Gülenciliğin insan kaynağı zaten fazlasıyla amatör, iş yaptıklarını sanarken asıl emellerini her defasında ifşa ediyorlar:)

Rasih Yılmaz tarafından retweetlendi

Gülencilerin tipik özelliği yalancılık:) Evet, Suriye krizinden beri televizyonlarda Erdoğan’a Saad Hariri’yi hatırlatıyorum.

KENAN ÇAMURCU’YA DAİR

Türkiye’deki İran&Şii Lobisinin baş isimlerinden olan Kenan Çamurcu İran’ın yüzde yüz destek vererek Sünni kesimleri tasfiye ettirdiği Şii milis örgütlerin yoğunlukta olduğu Irak, Afganistan, Lübnan gibi ülkelerde yaşanan  gelişmeleri ve tehdit algılamalarını gören, bilen ve duyurmaya çalışan kişi, yazar, düşünür, STK, vakıf, dernek, cemaat ve kanaat önderi başta olmak üzere siyasiler, başbakan, dışişleri bakanı her kim ve kimler varsa hedef tahtasına oturtmaktadır. Ancak dikkat çekici husus en temelde karşı olduğu, geçmişinde demonize ettiği hareketlere yanaşarak ilkeli bir tutum sergilememesidir. Bunun en başında Milli Görüş hareketi yer almaktadır.

Siyasi düşüncesi, partilere bakışı ve durduğu yer nokta-i nazara alındığında en temelde Sünni düşüncenin, Milli Görüş hareketinin, geleneksel İslami algılayışın, tarikatların ve sair oluşumların tam karşısında düşmanca bir tavır sergileyen Kenan Çamurcu’nun sırasıyla Saadet Partisi, Anadolu Gençlik Dergisi, Haber 5 ve TV 5 gibi Milli Görüş kuruluşları içinde aktif rol alması lobinin en ciddi sızma hareketi ve atağıdır.

İrancı/Şii kimliğinden zerre kadar taviz vermeyen Çamurcu’nun yazdıkları,  vurduğu, saldırdığı yerler ve en üst perdede kullandığı  tahripkar ve saldırgan metotların AKP karşıtlığı üzerinden olması satır aralarında ve en geniş kapsamda yürüttüğü dezenformasyonın boyutlarının ortalama bir okur tarafından özellikle partici damarı öne çıkanlarca anlaşılmasını engellemektedir.

AKP karşıtlığı üzerinden aslında Sünnilik ve Sünni Perspektifi demonize eden yazarın siyasete oynaması, HAS partiye daha yakın durması ve güven telkin etmemesi gibi sebepler Milli Görüş’ün Çamurcu’yu dışlamasıyla neticelenmiştir. Ancak yürüttüğü misyonu şimdi Nurettin Şirin devam ettirmektedir.

1 Comments

  1. Beşşar Esed’in kiralık avukatları

    http://img502.imageshack.us/img502/7613/6005682946a12990cd9bb.jpg