saadet-kamalak-esed

Milli Görüş’ün Şia Sevdası !!

May 25, 2013
Comments off
7.639 Views

Mili Gazete yazarı Doc. Dr Ebubekir Sifil Esad ve Şii İran aleyhine yazdığı yazılar sebebiyle gazeteden ayrılmak zorunda kaldı.

 

Bilindiği üzere Milli Görüş’ün üst yönetimi tabana rağmen Esad’ı desteklemeyi sürdürmüş ve Suriye’ye Esad’a desteğe gitmişlerdi. Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete’de yazan Ebubekir Sifil ise Suriye Devrimini destekliyor ve Esad aleyhine yazılar yazıyordu.

Bu yazılardan rahatsız olan Milli Görüş’ün üst yönetiminin özellikle saadet partisi başkanı Mustafa Kamalak ‘ın baskıları netice verdi ve Ebubekir Sifil yıllardır yazarlık yaptığı gazeteden Milli görüşün,  iran ve Esed sevdası uğruna ayrılmak zorunda kaldı.

 

ebu

kam1

Esed – Mustafa Kamalak elele !

 

 

 

 

5 Comments

  1. bu demektir ki milli gazete milliğipğini yitirmiştir ! hocanın izinde değildirler artık , eski sp li oalrak artık saadet resmen bitmiştir mantıken ve fikren ….bunlar bu kafayla chp ye doğru kayarlar artık.

  2. Hocam senden Allah razı olsun. Bu devirde hiç kimseden korkmadan hakkı hakikati yazıyor ve söylüyorsun.
    Milli görüş, İran (Humeyni) şia devrimini de İslam devrimi olarak söylemiş, savunmuş, aksini iddia edeni de tekfir etmemişti. Yani değişen bir şey yok sadece maskeler düştü.

  3. Selamun aleyküm;eski bir refah partili olarak bende epeydir düşünüyorum,milli görüşün şiaya yakınlığını anlayamıyorum,humeyni hayranlığı nerden geliyor,ayrıca yeni yeni bir selefilik yada vehhabilik,ibni teymiyyecilik havaları var,kolayca sizi bizi tekfir edebiliyorlar,bir mezhepsizleşme,alimleri inkar etme çabası var,bize bunları anlatırsanız çok memnun oluruz,ayrıca milli görüşte böyle bir gizli hayranlık varsa Erbakan hocanın bunların farkında olmaması düşünülemez bunu nasıl açıklayabilsiniz.? selamlar

  4. bunu zaten biliyordum bir de diyeceğim bu spliler zıvadandan çıktı ismailağa adına bir site vqar ihvanlar.com sözde ismail ağatya bağlı , cübbeli hoca bab bas ağırıyor katil eset şia kahrolsun işlerine geleni yazarlar işlerini geleni silerler , ARIKANDA BİR KATLİAM OLSA saniye de yazıyorlar ; AMA SURİYEDE BİR TANE KATLİAM ÖLDÜRÜLME TECAVÜZ OALYINI GÖREMEZSİNİZ !!! bu mu müslümanlıklalrı bunların , tabi işlerine gellmiyor ondan ismailağanın gerçek sesleri değildir bilginize..

  5. milli görüşün iran yada esed sevdası yoktur.Bu yanlış.yıllarca bu düşüncenin içindeyim.Milli görüş ehli sünnettir.Suriye halkının yanındayız.ayrıca eğer haber doğruysa sorumluları kınıyorum.Bilakis daha gür bir şekilde Özgür suriye desteklenmeli.