iran muta

İRAN’dan Irak’lı Şİİ ler Arasında MUTA Nikahına Teşvik

Oca 4, 2011
Comments off
4.150 Views

13-12 2010 Pazartesi tarihli Wikileaks sitesinin açığa çıkardığı belgelerden bir tanesinde

İran İslam Cumhuriyeti’nin kendileri üzerinde nüfuz kurma ve manipülasyon için Arap aşiret şeyhlerine kadın temin ettiği ve muta nikahını yaygınlaştırmak istediği yönünde önemli bilgiler yer alıyor.

Bağdat’taki Amerikan elçiliğinden sızdırılan bilgilere göre Tahran rejiminin Irak’taki etkisini güçlendirme yollarından bir tanesi muta nikahı adı altında Arap şeyhlerine verilecek kadınların kullanılması.

Wikileaks belgesine göre 2010 yılının başlarında Amerikan elçiliğinde çalışan birisine bir Iraklı aşiret önde geleni şunları aktardı ve bunu çalışan hemen raporlayarak üst birimlerine iletti: “İran hükümeti bizlere Irak’taki nüfuzunu güçlendirmek için cariye olarak bazı kadınları verdi.”

Aşiret lideri sözlerine şunları ekledi: “İranı ilk ziyaretimizin ardından şunu fark ettim: bu ülkeyi ziyaret eden tüm aşiret önderleri muta nikahından istifade etmişler!”
Belgeye göre görüşmede aşiret lideri şunları da ifade etti: “İran’a her gittiğimde akrabalarımıza tedavi için oraya gittiğimizi söylüyorduk. İran’da bizler İslam Cumhuriyeti yetkililerinin bizlere sağladığı imkanları kullanıyor, muta nikahının keyfini çıkarıyorduk.”

MUT’A NİKAHI NEDİR?
Geçici evlilik olarak adlandırılan ve Şii mezhebince meşru görülen Mut’a evliliği bir erkek ile rızası olan kadın arasında belirli bir ücret karşılığında anlaşarak belirli bir süreliğine evlenmesi demektir. Hali hazırda Şii İran devletinde resmen kurumsal olarak teşvik ve uygulama görmekte.

İslam dinince haram kabul edilen ve zina hükmünde sayılan bu çirkin uygulamaya göre taraflar belirlenen süre (İran’da resmen bunun süreleri belirlenmiştir) zarfında bir araya geliyor, cinsel ilişki de dahil tüm ilişkilerde bulunuyor! Sözleşme bitince de muta evliliği sona ermiş oluyor. Yani sözleşmeli evlilik olmuş oluyor. Bu konuda Tüm Ulemanın ittifakı vardır ki kesinlikle haramdır.

1 Comments

  1. Allah belalarini versin, (buna da mi hasa!) ehl-i beyt böyle yapiyordu diyorlar?, her pisligi yap sonrada biz nasil olsa ehl-i beytciyiz, kimi kandiriyorsunuz siz? allahin cezalari pislikler, baska kimse yok sanki ehl-i beyte sahip cikan!, sapitmislar, da sapikliklarina kilif ariyorlar, yani kusuruma bakmayin ama bu resmen orsbuluk!, baska hic bir sey ile izah edilemez, artik sözün bitigi yer, düsünün ki bunlar ülkemizde de misyonerlik faliyeti icerisine girdiler, neymis hakiki öz islamci lar mis kendileri, 12 imamci yoluymus yolari, yollari batisn, siz 12 imamlarin yoluna kurban olun, tabiiki hepsi aldatmaca, ama buda iblisin bir oyunu bizi her tarafimizdan cökertmeye calisiyor, ama allahin izini ile ehl-i sünnet bu topraklarda var oldukca, fitne, fesat, pislik tohumlarinin kök bulmasi imkansizdir, osmanli ecdadimiz bunu bu zamana kadar basarmisdir, bizler deavm edecegiz, her serefli insana düsen görev de budur.