ayetullah-danismendi

“Sünni’leri durdurmalıyız ! “

May 1, 2012
Comments off
723 Views

Sünnilerin nufusu durdurulsun, 3 ‘ten fazla Çocuk yapan Sünni vatandaşlıktan çıkarılsın !! Bunu söyleyen kafir değil Bir Sapkın Şii !

İranlı din adamı Ayetullah Danişmendi İran’da Sünni’lerin nüfusunun ve eğitim seviyesinin artmasının Şii’lere büyük tehlike arzettiğini iddia ederek 3’den fazla çocuk yapan Sünni’lere sosyal güvence verilmemesi ve çocukların vatandaşlıktan çıkarılmasını talep etti.

 

İranlı din adamı Ayetullah Danişmendi İran’da Sünni’lerin nüfusunun ve eğitim seviyesinin artmasının Şii’lere büyük tehlike arzettiğini iddia ederek 3’den fazla çocuk yapan Sünni’lere sosyal güvence verilmemesi ve çocukların vatandaşlıktan çıkarılmasını talep etti. Sünnilerin okuyup mühendis, doktor olduklarını nüfuslarının da ciddi oranda arttığını belirten Danişmendi “çocuk yapmalarını yasaklamalıyız” dedi. Danişmendi devrimin ilk yıllarında Sünni’lerin nüfusunun bu denli fazla olmadığını belirtti. “Böyle giderse parlamentoda çoğunluğu ele geçirecekler” dedi. Danişmendi videoda da görüleceği gibi Sünni değerlere yaptığı hakaretleriyle tanınıyor.

Bilindiği gibi İran’da Sünni’lerin hakim, yargıç, vali olmaları yasak. Sünni halk içinden askeri makamlarda yükselmek mümkün değil. 20 milyon Sünni’nin yaşadığı İran’da Sünni nüfusun Humeyni’nin devletin resmi mezhebini Şii’lik olarak ilan etmesinden bu yana olağanüstü baskı ve hakaretlere maruz kaldığı haber veriliyor.

İlgili Video

Comments are closed.